Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych - Lokalna Akademia Cisco

WYŻSZA SZKOŁA
TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH

40-085 Katowice (centrum)
ul. Mickiewicza 29
tel. (032) 207 30 70/80

Metodyka kształcenia


Zajęcia realizowane w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych ukierunkowane są przede wszystkim na faktyczne uczenie.

Standardowo każdy temat zajęć poprzedzony jest wstępem teoretycznym. Następnie realizowane są przygotowane przez Cisco laboratoria, z którzych kursant realizuje sprawozdania. Laboratoria te zakładają naukę konfiguracji (oczywiście na prawdziwym sprzęcie), jak również przewidują wiele pytań problemowych, mających na celu ugruntować wiedzę kursanta.
Ponieważ chodząc tylko na zajęcia, nie da się nauczyć kogokolwiek czegoś sensownie, motywujemy również do pracy samodzielnej w domu - dlatego też kursanci realizują przekazane zadania domowe do wykonania z wykorzystaniem symulatora Packet Tracer (w którym można pracować nie musząc posiadać szafy sieciowej w domu), jak również testy cząstkowe dla każdego tematu (mają na celu zmotywowanie kursanta, aby usiadł do pytań, do których ma szukać odpowiedzi w materiałach znajdujących się w platformie e-learninigowej Cisco NetaCad).
Na koniec każdego z 3 modułów kursu CCNA Routing&Switching, realizowany jest tzw. Final Exam (egzamin z całego modułu).


Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania internetowego (e-nauczanie). Centralny serwer edukacyjny NetaCad (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. 
Materiały dydaktyczne zawierają pełny opis teoretyczny ilustrowany licznymi przykładami (m. in. także w formie prezentacji video). 


Przykładowe materiały z jednego z tematów kursu CCNA Security w platformie zdalnej edukacji Cisco - tak wyglądają materiały udostępniane przez Cisco w ich platformie e-learningowej Netacad (kursanci uzyskują dostęp do takowych materiałów).


Uwaga!
Materiały w ramach kursu podstawowego CCNAv7 w ramach platformy zdalnej edukacji CISCO NETACAD sa dostępne obecnie w języku polskim, tylko dla pierwszego modułu kursu, a dla pozostałych dwóch modułów w języku angielskim. Oznacza to, że zaliczenia egzaminów, które muszą się odbyć w platformie CISCO są dostępne  aktualnie w języku polskim dla pierwszego modułu, aczkolwiek pojawienie się tłumaczeń dla dwóch pozostałych modułów jest kwestią czasu. Kursy CCNA Security, posiada materiały w całości w języku polskim.